Loading
Naredimo konec plastiki za enkratno uporabo!
  • Menu
  • Oceani so poleg gozdov največji habitati na našem planetu. V njih se skrivajo milijoni živali in drugih organizmov. Življenjsko pomembni pa tudi za ljudi, saj nam pomagajo v boju z učinki globalnega segrevanja, proizvajajo kisik in nas oskrbujejo s hrano.

    Koliko veste o tem modrem zakladu narave in njegovih prebivalcih?
    Pred vami je 8 vprašanj o oceanih - boste uspeli rešiti vse? Želimo vam veliko sreče!

  • Število različnih živalskih in rastlinskih vrst, ki živijo na enem mestu, je na kopnem odvisno od količine sonca in vode. V morju pa na to vpliva predvsem dostop do hranil.
  • Ljudje za preživetje potrebujemo oceane, saj nas ti oskrbujejo s kisikom, so naš največji vir hrane in nam zagotavljajo zaščito.
  • Ribe so po vsem svetu pomemben vir hrane ter tudi dohodka.
  • V petdesetih letih prejšnjega stoletja so mislili, da so staleži rib v morjih neizčrpni. Danes vemo, da je bila ta predpostavka napačna.
  • Onesnaževanje morij je doseglo velikanske razsežnosti. Eden glavnih razlogov za to je vsesplošna uporaba plastike in njeno neprevidno odstranjevanje.
  • V iskanju nafte ogromne ladje z zvočnimi valovi preizkušajo morsko dno. Zvočni topovi pri tem proti morskemu dnu več mesecev vsakih deset sekund izstrelijo zvok eksplozije z glasnostjo do 260 decibelov.
  • Da bi rešili morja in njihove prebivalce, je treba ukrepati takoj! Prekomerni ribolov, onesnaženje in prenasičenost močno obremenjujejo naše oceane. Kaj je potrebno storiti?
  • Morja in njihovi prebivalci potrebujejo zaščitena območja, da si znova opomorejo.
  • Potrebujemo vašo pomoč

    Pred nami je edinstvena priložnost, da rešimo oceane. V organizaciji Združenih narodov trenutno potekajo pogajanja o najobsežnejšem sporazumu o zaščiti oceanov v zgodovini. V prihodnosti bi lahko z njim zaščitili 30 odstotkov naših morij. Pri Greenpeaceu si močno prizadevamo za trden dogovor. A sami ne bomo zmogli! Za zaščito dogovora pred tistimi, ki imajo v interesu le lasten dobiček, potrebujemo vašo pomoč! Skupaj opozorimo svetovno prebivalstvo na ta zgodovinski trenutek.
  • Hvala, da ste nas že podprli. Za neodvisno delo se zanašamo na donacije posameznikov. Zato bi nas zelo veselilo, če bi o organizaciji Greenpeace povedali tudi svojim prijateljem. Najlepša hvala!

    Del organizacije Greenpeace lahko postanete tudi brez denarja. Ne glede na to, ali gre za prostovoljstvo, pripravništvo ali mreženje – vaš vložek je pomemben!

  • Kaj se zgodi z donacijami?

    89 % donacij uporabljamo neposredno za svoje kampanje. Z njimi financiramo na primer študije in analize, s katerimi soočamo podjetja z njihovimi nepravilnostmi in izobražujemo javnost.

    S svojimi akcijami usmerjamo medijski interes na pomembne tematike in tako mobiliziramo kritične potrošnike.

    Veliko delamo tudi na komunikaciji z ustreznimi organi, kot so na primer Združeni narodi, nacionalni organi, pa tudi same družbe, da bi skupaj razvili trajnostne rešitve. Seveda pa je tu še vse, kar sodi zraven: za nadaljnje zagotavljanje prihodkov uporabljamo 8 % donacij, približno 3 % donacij pa namenimo za potrebe podpore delovanja (administrativne stroške).

    Donacije, da ... ampak prek spleta?

    Zaradi sodobnih tehnologij šifriranja je varnost zagotovljena. Seveda vaših podatkov tudi po donaciji ne bomo posredovali tretjim osebam. Poleg tega pa nam tak način omogoča zmanjševanje administrativnih stroškov, ki so tu nižji kot pri drugih načinih doniranja.

    Višina in oblika donacije?

    Prosimo, donirajte le toliko, kot lahko. Veseli smo vsakršnega prispevka, še posebej pa rednih oz. mesečnih donacij. Predvsem po zaslugi naših rednih donatorjev lahko naše aktivnosti načrtujemo dolgoročno, svojim akcijam pa tako dajemo večji učinek.

  • Ne, ker ne vem, za kaj se bo uporabila donacija.

    89 % donacij uporabljamo neposredno za svoje kampanje. Z njimi financiramo na primer študije in analize, s katerimi soočamo podjetja z njihovimi nepravilnostmi in izobražujemo javnost.

    S svojimi akcijami usmerjamo medijski interes na pomembne tematike in tako mobiliziramo kritične potrošnike.

    Veliko delamo tudi na komunikaciji z ustreznimi organi, kot so na primer Združeni narodi, nacionalni organi, pa tudi same družbe, da bi skupaj razvili trajnostne rešitve.

    Seveda pa je tu še vse, kar sodi zraven: za nadaljnje zagotavljanje prihodkov uporabljamo 8 % donacij, približno 3 % donacij pa namenimo za potrebe podpore delovanja (administrativne stroške).

  • Ne, ker se ne želim mesečno zavezati.

    Vaš prispevek organizaciji Greenpeace je popolnoma prostovoljen in v višini, ki jo določite vi. To pomeni, da ni zavezujoč, zato lahko znesek donacije kadar koli zmanjšate, povečate ali celo prekličete - preko e-pošte ali telefonskega klica. Predvsem po zaslugi naših rednih donatorjev lahko naše aktivnosti načrtujemo dolgoročno, svojim akcijam pa tako dajemo večji učinek.

    Prosimo vas, da podprete delovanje Greenpeacea, da se bomo lahko še naprej zavzemali za zaščito oceanov!

  • Ne, ker z donacijo že podpiram druge organizacije.

    Odlično!

    Vseeno velja omeniti, da se Greenpeace, za razliko od nekaterih drugih organizacij, financira samo z zasebnimi donacijami. Smo neodvisna organizacija in zato ne sprejemamo finančnih prispevkov vlad, političnih strank ali podjetij.

    Zato vas še enkrat prosimo za podporo delovanja Greenpeacea, da se bomo lahko še naprej zavzemali za aktivno zaščito oceanov!

  • Ne, ker nimam finančnih sredstev.

    Greenpeace lahko podprete že s samo 5 evri na mesec! Vaš prispevek organizaciji Greenpeace je popolnoma prostovoljen in v višini, ki jo določite vi. To pomeni, da ni zavezujoč, zato lahko znesek donacije kadar koli zmanjšate, povečate ali celo prekličete preko e-pošte ali telefonskega klica. Prosimo vas, da podprete delovanje Greenpeacea, da se bomo lahko še naprej zavzemali za aktivno zaščito oceanov!
  • Ne, ker ponavadi ne doniram.

    Pomagajte ustvariti protiutež gospodarskemu pohlepu z delom za dobro planeta. Greenpeace se bo še naprej zavzemal za aktivno zaščito oceanov in prav to je naložba v prihodnost, ki vas ne bo ogrozila. Če z našim delom niste oz. ne boste zadovoljni, pa lahko kadarkoli in brez obrazložitve zahtevate preklic vaše donacije.
Greenpeace v Sloveniji © 2019
Scroll to top
Piškoti so namenjeni izboljševanju vaše spletne izkušnje. S klikom na "Razumem!" se strinjate z našo izjavo Zasebnost in piškoti.Razumem!Zasebnost in piškoti